a tanári kar

a 2019/2020-as tanév
tantestületi névsora

az igazgatóság tagjai

Szűcs Tiborigazgató
Nagy Barbaraművészeti igazgatóhelyettes, művészettörténet-tanár, a Művészetelméleti Munkaközösség vezetője, a Török Pál utcaiak Művészetoktatási Alapítvány kuratóriumának tagja
Kecskés Krisztinagyakorlati oktatásvezető, Ferenczy Noémi-díjas művésztanár, üvegműves szak
Kazinczy Tamásközismereti igazgatóhelyettes, magyartanár és erkölcstan tanár
Felcser Attilakollégiumigazgató, kémia-fizika tanár, a Török Pál utcaiak Művészetoktatási Alapítvány kuratóriumának tagja

titkárság

Kende Jenőné iskolatitkár
Salamon Anitaiskolatitkár, e-napló

A Közalkalmazotti Tanács tagjai

Salamon Gábor elnök
Makáryné Fodor Éva
Sárközi Róbert

A 2019/2020-as tanévben aktív oktatói munkát végző kollégák

A

Auth AttilaFerenczy Noémi-díjas grafikusművész, művésztanár, grafika szak, szakosztályvezető (2017–), a szakosztályvezetők munkaközösségének vezetője | honlap↗

B

Bálint Andreaangol- és olasztanár
Baráth Sándorrajztanár, a Szakszervezeti Tanács képviselője
Baráth Szilviaangol- és magyartanár (magyar, mint idegen nyelv)
Bede Annamatematikatanár, kollégiumi nevelőtanár, Reál Tantárgyak Munkaközösségének vezetője, gyermek- és ifjúságvédelmi munkatárs
Bihari Kristófművésztanár, üvegműves szak, szakosztályvezető
Bodóczky Istvánarchívum

D

Domián Gyularajztanár

E, É

Elek Anitarajztanár, kollégiumi nevelőtanár | honlap↗

F

Fejér Jánosművésztanár, fotográfia szak
Fekete Gézakollégiumi nevelőtanár
Felcser Attilakollégiumigazgató, kémia-fizika tanár, a Török Pál utcaiak Művészetoktatási Alapítvány kuratóriumának tagja
Frankl Ilonaóraadó angoltanár | honlap↗
Funták Gyulatérábrázolási rendszerek- és rajztanár

G

Gál Tibortörténelemtanár
Geist Józseftestnevelő tanár
Gerber Pálóraadó művésztanár, festő szak
Gieth Ildikómatematikatanár
Győri Anitaművésztanár, kerámia szak

H

Haba Erikaművésztanár, üvegműves szak
Haber SzilviaFerenczy Noémi-díjas művésztanár, kerámia szak, szakosztályvezető
Hajdú Kingaművésztanár, festő szak, rajztanár
Halter Andrásművészettörténet-tanár
Hlavács Viktorötvös szak, rajztanár, kollégiumi nevelő
Horváth Csaba Árpádrajztanár

J

Jánváry Zoltángrafikus, művésztanár, grafika szak

K

Kaintz Reginaművésztanár, ötvös szak | honlap↗
Karattur Katalinművésztanár, divat-stílus szak, bőr szak, rajztanár | honlap↗
Kazinczy Tamásközismereti igazgatóhelyettes, magyar nyelv és irodalom tanár
Kecskés Krisztinagyakorlati oktatásvezető, Ferenczy Noémi-díjas művésztanár, üvegműves szak
Kéri Ildikóföldrajz-, angol- és olasztanár, a Idegen Nyelvi Munkaközösség vezetője
Kiss KatalinFerenczy Noémi-díjas művésztanár, textilműves szak, szakosztályvezető | honlap↗
Klier Veronikatestnevelő tanár
Koronczi Endreművésztanár, grafika szak
Kosztolányi Anitamagyar nyelv és irodalom tanár
Kovách Gergőművésztanár, szobrász szak
Kovács Juditmagyar nyelv és irodalom tanár, mozgókép és médiaismeret tanár, a Társadalomtudományi Tanári Munkaközösség vezetője
Kovács Olivérművésztanár, grafika szak
Kovács Mónikaszaktanár, textil szak | honlap↗
Kun Máriabiológia- és földrajztanár
Kövér Dóra Reaszaktanár, ágazati szak
Kutasi Miklósetika- és művésztanár
Kutasi Tündeművésztanár, szakosztályvezető, szobrász szak, rajztanár

L

Lublóy Zoltánművésztanár, rajztanár

M

Magyary Gyulafizikatanár
Makáryné Fodor Évaművésztanár, fotográfia szak, szakosztályvezető
Makó Zoltántestnevelő tanár, aikido, a testnevelő tanárok munkaközösség vezetője
Makói Juhász Istvánművésztanár, festő szak, rajztanár | honlap↗
Mogyorósi Csillaolasz-, német- és angoltanár
Molnár Zoltánművésztanár, fotográfia szak | honlap↗
Móra Ágotakeramikusművész szaktanár, kerámia szak

N

Nagy Barbaraművészeti igazgatóhelyettes, művészettörténet-tanár, a Művészetelméleti Munkaközösség vezetője, a Török Pál utcaiak Művészetoktatási Alapítvány kuratóriumának tagja
Nagy Júliaművésztanár, divat-stílus szak, szakosztályvezető
Nikázy Gusztávgrafikus, szaktanár, grafika és mozgókép- és animációkészítő szak | honlap↗

O

Olajos Mária Csengeszaktanár, divat-stílus szak
Orr Andrásrajztanár, a Rajz Munkaközösség vezetője | honlap↗
Ozorai Ágneskönyvtáros tanár, angoltanár

P

Pál CsabaMunkácsy-díjas grafikusművész, művésztanár, grafika szak | honlap↗
Papp Katalin Tündemagyar nyelv és irodalom tanár
Pavelcze Istvánmatematika-, és fizikatanár

R

Rakovszky Istvánmagyartanár, könyvtárvezető
Rétfalvi Orsolyaművésztanár, grafika szak
Rittgasser Istvánművésztanár, mozgókép- és animációkészítő szak, szakosztályvezető (2017–)

S

Salamon Gábortörténelemtanár, a Felnőttoktatási Tanári Munkaközösség vezetője, a Közalkalmazotti Tanács tagja, a „Török Pál utcaiak Művészetoktatási Alapítvány” kuratóriumának tagja.
Sánta Eszterművésztanár, divat-stílus szak
Sarkadi Nagy BalázsVJ, képzőművész, mozgókép- és animációkészítő szak
Sárközi Róbert művésztanár, mesterpedagógus, grafika szak, a Magyar Képzőművészet Egyetem gyakorlatvezető mentortanára
Sármán Nóraművésztanár, textilműves szak | honlap↗
Sinkó Istvánművésztanár, festő szak, szakosztályvezető, az előkészítő tanfolyam vezetője
Sipos Eszterfestőművész, rajztanár | honlap↗
Somogyi Lauraművésztanár, térábrázolási rendszerek, festő szak, rajztanár

Sz

Szabó Franciskafestőművész, rajztanár | honlap↗
Szabolics Imrekémia- és fizikatanár, a Természettudományi Munkaközösség vezetője
Szalai Attilaművésztanár, rajztanár, festő szak
Szász Györgyművésztanár, szobrász szak
Szász Veronikaművésztanár, grafika szak
Széll Virágkönyvtáros, művészettörténet-tanár
Szenteczki Csabaművésztanár, grafika szak
Szerémi Kristófföldrajz- és történelemtanár
Szilos Andrásművésztanár, ötvös szak, szakosztályvezető (2017–) | honlap↗
Szőke Gáspárművésztanár, festő szak
Sztefanu Marina grafikusművész, képzőművész-tanár, szaktanár, mozgókép- és animációkészítő szak | honlap↗
Szűcs Tiboriskolaigazgató

T

Takács Barbara szaktanár, mozgókép- és animációkészítő szak | honlap↗
Todosie, Andonis angol- és némettanár
Tóta Józsefművésztanár, munkahelyi egészség és biztonság tanár
Tóth ZsoltFerenczy Noémi-díjas művésztanár, grafika szak | válogatás munkáiból •
Tóth Árpádének-zene tanár, a Diákönkormányzat munkáját segítő tanár

V

Városi Ferencművésztanár, ötvös szak, rajztanár, szakosztályvezető (2013–2017)
Vereczkey Szilviaművésztanár, textilműves szak | honlap↗
Véninger Pétertechnikus tanár, kerámia szak, üvegműves szak (2018-tól)
Viktor Irénangol-, biológia- és földrajztanár, az Osztályfőnökök Munkaközösségének vezetője

Zs

Zsin Juditszobrászművész, rajztanár

A 2019/2020-as tanévben aktív oktatói munkát nem végző kollégák

Becker Juditművésztanár, kerámia szak
Horváth Anikóművésztanár, divat-stílus szak
Jakatics-Szabó Veronikafestőművész, rajztanár
Szert-Szabó Dorottyaművésztanár, mozgókép- és animációkészítő szak
Tordai Mártaművésztanár, ötvös szak, pályázati referens
Valker Szilviaangoltanár
Verpeléti Annaművészettörténet- és némettanár

KISKÉPZŐ OKTHXBY